4. YoCup Druzcovský les

16.2.

Trénink proběhl dnes večer.

Krátká:
Ivča 38:50
Káťa 44:50

Dlouhá:
Bajeřík 72:50
Píchal 75:53
Maaca 80:52
Martin Henych 81:03
Kobřík (noční premiéra!) 84.28
Jindra 93:55
Martijan 98:58
Petr Henych 99:12
Eda (první orienťák v životě?) v pořádku doma

Z dosažených časů je zcela zřejmé, že nic nevypovídají o skutečné formě zúčastněných dam a borců, a to i přesto, že některé interní duely byly velmi vyrovnané. Najít osmičku se nakonec nepodařilo ani Heňovi. No jo, někde tam ten váleček ale je. Díky všem za účast, bylo to fajn.

Mapa je hotová. Vytištěno a zabaleno. Krátká je ještě kratší (3,6km/11k), dlouhá ještě delší (7,8km/16k). Těšte se!

14.2.2011
Všechny reflexy už jsou na svých místech. Les je ode dneška posněžený tenkým popraškem sněhu, je to takové černobílé puzzle a v otevřených místech jsou ostrůvky s vysokou krustou sněhu. Podle předpovědi další sníh nepřibude, možná poprašek místy odtaje.

13.2.2011:
Reflexy jsou v lese! Až na dva, které rozsnesu zítra, jelikož jsem dnes úplně zatměl bez čelovky a málem si vyšvihl oko, takže se mi to ještě trochu mlží. Pro velký úspěch jsem použil osvědčené reflexy ze Smržova. Posledních šest kusů jsem sebral v pátek.

Středa 16.2.2011, sraz 18.00, start intervalový od 18.15
Shromaždiště-parking: na křižovatce na silnici sedlo Výpřež-Hoření Paseky, v místě odbočky na Křižany (a nahoru na Pláně, Semerink).
Loc: 50°44'0.131"N, 14°57'39.002"E
KAŽDÝ STARTUJE NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ.

Mapování jsem se nakonec věnoval více než jsem původně čekal-čekal jsem, že mapovat nebudu vůbec. Ale nedalo mi to. Tratě jsem se snažil vést co nejvíc mimo hustníky, pěkným lesem.
Aktuálně je větší část trati zcela bez sněhu. Sníh ale leží na pasekách a světlinách a je na něm tvrdá krusta. V potocích je voda. Na řadě cest jsou zamrzlé kaluže. Doporučuji ultry a neoprenky.
V místě shromaždiště vede poměrně frekventovaná silnice z Liberce do Světlé pod Ještědem. Trenink i shromaždiště jsou koncipovány tak, že není žádný důvod na silnici vstupovat, dbejte prosím přesto zvýšené opatrnosti.

Parametry tratí:
dlouhá 7,7km
krátká 3,8km

S ohledem na dnešní epizodu s očičkem jsem se rozhodl přikročit k bezprecedentnímu kroku a omezit maximální povolenou rychlost na všech úsecích na 3'30"/km. (Kdo dá dlouhou pod 27 je disk)

Trenink zůstane postavený do odvolání.

 

8.2.2011:

Sníh taje - YoCup 16.2. bude. Příprava mapy pokračovala dnes večer. Mapování proběhlo doposud většinou od stolu, z auta nebo z postele s počítačem na klíně. Mohu vás ale uklidnit, že v prostoru jsem v minulosti byl již několikrát běhat, fotit, na procházce s dětmi atd. Navíc jsem podnikl dva výpady do terénu s GPSkou, ještě ve sněhu, jednou dokonce i s mapovací deskou. Výsledky  uvidíte na mapě plnou barvou-ano, je to těch pár ostrůvků.

Miliarda ostatních barevných čar mi jednou poslouží jako vyhodnocený podklad pro terénní mapování. Nehledejte je tedy za každou cenu. Zvlášť v noci by jste se asi snažili některé koruny stromů identifikovat marně. Všechny zelené, žluté, modré a fialové čáry jsou tam jako příjemná vata. Jde právě o ten bonus, který jsem pro vás po nocích připravil, aby jste neměli pocit, že vlastně žádnou mapu nemáte. Fialově jsou ze snímku výrazné linie, nejčastěji cesty. Vše ostaní je taková mapařská imprese, vycvičené oko prostě obtahuje co vidí. Na fotce, která samozřejmě není aktuální.

Čím je čára tenčí a hlavně světlejší, tím víc je pravděpodobné, že je blbě. Úplně nejtenčí a nejsvětlejší čáry jsou ze zabagedu, ty jsou většinou jen schematicky-nejblběji.

Na poslední chvíli to dokonce vypadalo, že pro vás zakoupím Digitální model reliéfu ČR 4.generace, čili čerstvě uvolněné perfektní vrstevnice z laserscanu. Je s tím však trochu výdajů a hlavně administrativy, která se stala časově neslučitelná s ultralowcost  stylem přípravy tohoto treninku. Takže tento bonbónek si nechám až na příště.

Na závěr jsem ještě trochu víc vyměkl a vybravil jsem některé louky okolo normálně žlutou.

 

31.1.2011:

Po konzultaci s největším guru NOB Heňou rozhodla jury s ohledem na stav sněhu ODLOŽIT YoCup v Druzcovském lese na příhodnější podmínky. A to přesto, že mapa je již téměř připravena. Pohybulačným běžcům doporučujeme využít nadcházející mrazivé počasí k lyžování. Poslední kapkou byla včerejší cesta s bioodpadem na kompost, kdy jsem se bořil opravdu fest, na sněhu navíc vzniká krusta.

Zbyvající čas bude využit k dalšímu vytunění mapy a tratí. Děkuji za dosavadní podporu!

-----

Zase nasněžilo, ale vzhledem k tomu, že zájem projevili už 2 lidi(!) a je to jediný týden, kdy se tomu mohu věnovat, s velkou pravděpodobností 4.YoCup bude.

Středa 2.2.2011 
18h 
shromaždiště-parking: na křižovatce na silnici sedlo Výpřež-Hoření Paseky, v místě odbočky na Křižany (a nahoru na Pláně).
Loc: 50°44'0.131"N, 14°57'39.002"E

V prostoru se nachází poměrně hodně sněhu, asi tak nad kotníky až místy do půli lýtek. Průchodnost jsem otestoval v So s 18kg Edíkem za krkem-celkem to šlo. Sníh je zatím nepřemrzlý, bez krusty, čistý a poměrně měkký. Jak je mokrý, celkem si sedá.

Vzhledem k výhradám některých jedinců na umístění reflexů ve Smržově, uvažuji je připíchnout rýsováčky výš než do úrovně země. Navrhovanou variantu s vrtačkou nechystám.

S ohledem na dnešní rozhodnutí uspořádat trenink navzdory sněhu vznikla během dnešní noci první část mapy a další přibude dnes večer. Na místě budou mapy zabalené v průhledných kancelářských složkách, předpokládané délky: krátká a dlouhá. Přihlášky formou komentářů. Pokusím se, aby v cíli byl čaj.

Kde seženu reflexy? Trenink bude v případě zájmu možné nechat pár dní postavený.

Aktualizováno: 16.2.2011 22:47     Autor: HolidayMappers     Přečteno: 6640x     Počet komentářů: 21

 
F1
BM